Školský rok 2015/2016

 


PEČENIE  MEDOVNÍKOV

Vianoce idú,
koláčiky, medovníčky na stole budú.
Pozvali sme mamičky a staré mamičky,
napečieme spolu medovníčky.
Všetci sme šikovné ruky mali, cesto miesili a vaľkali, ozdobnými formičkami vykrajovali,na veľký plech ukladali a v rúre upiekli. Potom sme ich ozdobili, ochutnali a spolu sa odfotili. Pekné Vianoce!
 

Mikuláš v MŠ

Mik, Mik, Mikuláš, čože pre nás dobre máš? Už sme sa na Teba veľmi tešili. Tvojho pomocníka Anjelika očakávali a čertíka sa trošku obávali. Veselo sme spievali a tancovali, aj básničky rozprávali, len aby sme si balíčky zaslúžili. Ďakujeme! O rok Ťa čakáme!

MEDOVNÍKOVÝ  DOMČEK

Kto to k nám zavítal? Naša pani Pažická so svojou rozprávkou.
Koho nám dnes predstavila, zahrala a zaspievala? Predsa Janka a Marienku z rozprávky O medovníkovom domčeku.
Všetci sme sa pozerali, skoro ani nedýchali, o Janka a Marienku sa strachovali. Keď to šťastne skončilo, veselo sme tlieskali, radovali sa a spievali, niektorí aj tancovali. Ďakujeme! Tešíme sa, čo nám teta Pažická prinesie nabudúce.

HOKEJISTI  V  MŠ

Navštívili nás zástupcovia klubu MsHK v Žiline so svojim maskotom- vlkom. Veľmi sa nám páčil. Vôbec sme sa ho nebáli. Ukázali a predviedli nám športovú výstroj, ktorú potrebujú hokejisti k hre. Vyskúšali sme si ju a zapózovali v nej na foto. Budú z nás nádejní hokejisti? Možno, uvidíme a ... ďakujeme.

Zimné športové hry

Prišla zima, už je tu, celý svet je v mäkkom bielom kožuchu. Už sme sa nevedeli dočkať, kedy napadne sneh, aby sme si vyskúšali sily v rôznych zimných hrách a športoch. Navštívili sme našich kamarátov na elokovanom pracovisku Varšavská a spolu sme si zmerali športové sily. To bolo veselosti pri nakladaní snehu a vození ho vo fúrikoch, ale i behaní s bobami pomedzi stromy. Kto je smelec, kto je pán, tarfí guľu do terča sám. Kto si lyže zaviazal, vyštartoval na trať ako bežec či slalomár. A po riadnom športovaní, pohár čaju nás potešil a občerstvil. Hurá!!! Za športové výkony sme dostali diplomy a ceny.

Divadielko - Škaredé káčatko

Do našej materskej školy prišiel hosť - teta herečka - a prekvapila nás rozprávkou Škaredé káčatko. Všetci sme počúvali, zaujato pozerali, skoro ani nedýchali. A na šťastný koniec veselo zatlieskali. 

KARNEVAL

Fašiangy, Turice, Veľká noc príde,
Prišiel šašo, pirát, princezna a kráľ, čože to bude? Už to všetci vieme: je tu karneval!

GYMNASTIKA  V  ZŠ

Hurááá! Pozvaiĺi nás zo ZŠ do ich gymnastickej haly. Fíha...ideme športovať? A veru tak. Najskôr spoločná rozcvička a potom prostné, kladina, bradlá alebo trampolína. A za pekné športové výkony aj odmena - zlatá medaila a diplom. Ešte spoločné foto a dovidenia niedy nabudúce.

Školský rok 2016/2017


Beh zdravia

Kto chce zdravý byť, musí si zacvičiť, behať ako športovec a zvíťaziť. Jasná vec

Tekvičky

Tekvice a tekvičky, k tomu šikovné ručičky.

Dopraváčik

Veselo si beháme, všetky značky poznáme.

Mikuláš

Mikuláš, čo v tom koši pre nás máš?

Medovníčky

Vôňa medu, perníka, to je super robota.

Návšteva knižnice

V knižnici to poznáme, knihy radi čítame.

Vianočná besiedka

Tešíme sa. Už sú tu Vianoce!

Dopoludnie s gymnastikou

Gymnastika, toje vec! Kladina i koberec bola pre nás super vec.

Beseda v knižnici

Rozprávočky radi máme, s tetou v knižnici sa o nich rozprávame.

Rozprávkový deň

Divadielko, rozprávky, hry a súťaže, to bolo kopec zábavy.

Vyhodnotenie Dopraváčika

Dňa 19.6.2017 sa deti z tried Sovičky, Rybičky Evičky z MŠ Trnavská 2993/21 a Stonožky Elišky z MŠ Varšavská 2 zúčastnili  vyhodnotenia Dopraváčika rámci všetkých materských škôl na Vlčincoch. Za vedomosti z dopravnej výchovy, bezpečnú jazdu na kolobežkách deti z triedy Rybičky získali tretie miesto, Sovičky druhé

miesto a Stonožky prvé miesto. Blahoželáme  a tešíme sa všetci.

 

 


Deň rodiny

Oslávili sme spolu s roddičmi Deň rodiny.

Školský rok 2017 - 2018


Deň otvorených dverí

V našej škôlke je Deň otvorených dverí .Mamy, babky a j súrodenci sa prišli pozrieť ako sa hráme, cvičíme, čo sa učíme. A bolo to veľmi zaujímavé, lebo sme sa rozprávali o ľudskom tele. Všetci sme sa spoločne oboznámili zo záhadami ľudského tela, pracovali sme na magnetickej tabuli, tvorili sme kostru ,kreslili, lepili. Spoločne sme prežili úspešný deň plný zážitkov.

 


Jesenné práce

 

Jeseň pani bohatá, farbí listy do zlata.

Usilovné sovičky vytiahli aj hrabličky. Všetko lístie pohrabali a na kôpky poskladali. Ježko Bežko hľadá dom, ukryje sa rýchlo v ňom, v mäkkom lístí pod stromom.


Tekvičky

Huhu huhu huhu prišiel strašiak z juhu! Oteckovia aj mamičky prišli zdobiť tekvičky. Bola to fajn zábava, v ktorej každý vyhráva .To je krásna tekvičková výstava.

 


Medovníčky

Naše sovičky s mamičkami piekli sladké medovníčky pre seba a pre detičky. Škorica tu rozvoniavala bola to nálada vianočná pravá.

 


Mikuláš

Dňa 6.decembra naše sovičky navštívil štedrý dedko Mikuláš. Naše detičky sovičky spievali mu pesničky a rozprávali básničky za sladké balíčky.

 


Vianočné besiedka

Dňa 13.12.2017 sme vianočnú besiedku mali, a že sme sa radovali. V našej vianočnej tržnici ponúkli sme vianočné dobroty, k tomu sladký punč a medovníčky, prekvapenie pre ockov, mamičky, dedkov a aj babičky. Krásne sviatky sme si vinšovali a do nového roku zdravie, šťastie sme si zaželali.

 


Divadlo

Dňa 18.1.2018 nás navštívilo divadielko zo Žiliny, ktoré nám zahralo divadlo O neposlušnej Alici. Deťom sa divadielko páčilo, všetci tlieskali a spievali, i spoločne zabávali.

 


Kanysterapia

Dňa 23.1.2018 sme sa zúčastnili predstavenia, v ktorom účinkovali aj psíky  Orchidea a Odysea spojené s kanisterapiou pre deti. Deti mali možnosť spoznať povahu psíkov, ich schopnosti, zahrať sa s nimi. Tešíme sa na ďalšiu návštevu.

 


Karneval

Na známosť sa všetkým dáva, že je v škôlke veľká sláva! Princezné aj piráti, všetci sú tu vysmiaty.

Dňa 7. 2.2018 sme mali Karneval, vyzdobená trieda a v nej deti v maskách od výmyslu sveta. Bolo veľmi veselo ,dávno nám tak nebolo. Fantastické koláčiky od mamičky napečené , mali sme skvelé občerstvenie .Tanec, hry a zábava, všade hudba vyhráva.

 


Návšteva ZŠ Karpatská ,gymnastický krúžok

Dňa 13. 3. sme sa hrali na školákov. V krásnej veľkej telocvični sme si vyskúšali rôzne náradie, preliezali sme prekážky, skákali ,cvičili rôzne akrobatické cviky. Tety trénerky sa nám venovali a nám sa to veľmi páčilo, Tešíme sa, že sa čoskoro staneme žiakmi tejto super školy!

 


Zvieratká na gazdovskom dvore

Tento týždeň bolo v našej triede veľmi veselo. Hrali sme na zvieratká, prezerali knihy, encyklopédie, pozerali rozprávky o zvieratkách. Niektoré deti si svojich miláčikov priniesli do škôlky a naša trieda sa zmenila na malý zverinec!

 


Sviatok všetkých detí

A takto sme oslávili náš veľký deň. Náš školský dvor sa premenil na  rozprávkovú krajinu . Čakali nás rôzne atrakcie -trampolína, skákacie hrady a súťaže. K tomu nám vyhrávala veselá muzika a bol to super deň. V triede nám p. uč. rozdali darčeky a malé občerstvenie. Ďakujeme!

 


Súťaž na kolobežkách

Dňa 7.6. sme súťažili na kolobežkách. Súťažili sme vo dvojiciach a každý chcel vyhrať. Pani uč. nás odmenili za odvahu a obratnosť medailami a cukríkmi.

Tešíme sa na ďalšie súťaže!

 


Kontakt

Materská škola,Trnavská 2993/21, 010 08 Žilina

Materská škola, Trnavská 2993/21 ŽILINA 010 08

mobil : 0911962570
MŠ Trnavská : 041/525 3103
MŠ Varšavská : 041/563 0071Konzultčné hodiny

Riaditeľka MŠ : Mgr. Elena Kubalová : Párny týždeň : pondelok, streda, piatok : 10:00 - 12:00 hod.
                                                  Nepárny týždeň : pondelok, piatok : 14:30 - 15:30 hod.
 
 
Vedúca školskej jedálne: Lucia Mihálková : MŠ Trnavská : pondelok, streda, piatok
                                                        MŠ Varšavská : utorok, štvrtok
 
 
Triedne učiteľky : konzultačné hodiny majú vyvesené na nástenke pri triede