ŠKOLSKÝ  ROK 2015/2016

 


Tekvičky

27.10.2015 sa zaplnila naša trieda rodičmi so svojimi detičkami. Tvorili strašiakov z tekvíc a postavičky zo zamiakov a zeleniny.

Návšteva lekárne

Celý mesiac sa s deťmi rozprávame o zdravej výžive, ale keď nás navštívi choroba, musíme ísť k lekárovi do lekárne. Takúto návštevu sme si s deťmi do lekárne spravili. Maminka nášho dievčatka pracuje v lekárni. Porozprávala nám, čo všetko tam môžeme kúpiť, na čo jednotlivé lieky slúžia. Na záver sme sa pozdravili a poďakovali za taštičky s drobnosťami

Medovníčky

Čo to vonia v našej škôlke? Predsa medovníčky, ktoré sme piekli s detičkami, rodičmi a starými rodičmi. Ďakujeme, že ste nám prišli pomôcť a že ste s nami prežili predvianočný čas.

Vianočná besiedka

Vianočná besiedka u rybičiek.

Karneval

Takto sme sa zabávali na karnevale u rybičiek 2. februára 2016.


Hor sa na kolobežky

Dňa 31.5.2016 sme si v triede Rybičiek spravili kolobežkovú súťaž. Deti si priniesli kolobežky, na ktorých po dvojiciach pretekali. Zabavili sme sa, zasúťažili a sladká odmena nechýbala... Mňam

2016/2017


 

Jesenné upratovanie na školskom dvore

 

Posledný októbrový týždeň sa v materskej škole uskutočnilo jesenné upratovanie na školskom dvore, do ktorého sa zapojili i deti z triedy Rybičky Evičky. Spoločne sme pomáhali usilovným hrabaním lístia, kde deti prejavili svoje pracovno - uživateľské zručnosti. 


Tekvičkový deň

Dňa 26.10.2016 sa v triede Rybičky Evičky uskutočnili tvorivé dielne s jesennou tematikou: Tekvičkoví kamaráti, kde deti spoločne so svojimi najbližšími rodinnými príslušníkmi: rodičmi, starými rodičmi a súrodencami vytvárali s prírodných materiálov a záhradných plodov rôzne postavičky a výtvory. Počas tvorenia prebiehala príjemná nálada, ktorú deti prežívali s radosťou. Príjemné stretnutie bolo obohatené ochutnávkou nátierok pre rodičov, ktoré nám pripravili usilovné pani kuchárky. 

 


Prišiel k nám Mikuláš

Dňa 5.12.2016 navštívil našu materskú školu starý pánko s dlhou, bielou bradou, v červenom kožúšku a s dobrotami v batôžku. Deti naňho čakali, s pesničkami a básničkami ho vítali. Prišiel medzi nás, dedko Mikuláš.

 


Pečenie medovníkov

Mamičky aj detičky napiekli nám perníčky. Voňal s nimi celý dom, v materskej škole každý stôl. Tešili sa všetci, že nám nezhoreli v peci. Oteckovia pomáhali s mamičkami a detičkami ich na plech ukladali.

 


Stavanie snehuliaka

„Kde sa vzal tam sa vzal, pri záhrade ráno stál...“

Takto sme si užívali snehovú nádielku. Všetci sme pridali ruku k dielu a

našu škôlku odteraz strážia dvaja snehoví mužíčkovia.

 


Vianočná besiedka

„Svieť nám  stromček  jagavý , už sme všetci zvedaví, čí je ten darček a čo je v ňom, cingilingi - bom.“

 Básničky aj pesničky počúvali ockovia a mamičky aj  dedkovia a babičky. Tlieskali nám všetci milí a my sme sa na Vianoce veľmi tešili.

 

Karneval

„Je tu, je tu karneval, detský karneval, hádaj kto je kráľovná a kto kráľ.“

Tancovali všetci spolu aj metlu si vzali k tomu. Potom sme aj súťažili, šašovia aj lesné víly. Veselo nám všetkým bolo, zábavné bolo každé kolo.

 


Gymnastické dopoludnie

My predškoláci sme boli na návšteve v škole na Karpatskej ulici. Vo veľkej telocvični sme sa hrali na gymnastiku a predviedli sme svoje pohybové schopnosti a odvahu. Chôdza po kladine, cvičenie na bradlách a súťaže sa nám veľmi páčili. A za odvahu sme boli aj vyznamenaní medailou a diplomom, ako ozajstní športovci. Bolo to super a veľmi sa tešíme  do školy!

 


Talentmánia

V našej škôlke sa dejú veci. Neveríte, presvedčte sa všetci. Tanec, hudba, recitácia to je pre nás inšpirácia. A kto vyhral? Predsa všetci ,lebo my sme usilovné a šikovné deti!

 


MDD

V našej materskej škole sa 1.júna uskutočnila oslava pri príležitosti sviatku MDD. Naše deti prežili tento deň plný radosti, v športovej a tanečnej nálade. Na školskom dvore ich čakali detské atrakcie a športové disciplíny, v ktorých preukázali pohybové i osobnostné zručnosti- pohybovú zdatnosť, vytrvalosť, nebojácnosť a športového ducha.

 


Školský rok 2017/2018


Turistická vychádzka na Rosinky

Dňa 2.júna 2017 sme s deťmi absolvovali krátku turistickú vychádzku na Rosinky, kde deti museli zdolať nerovnomerný terén pri zostupe do cieľa vychádzky- detské ihrisko. S pomocou dobrej nálady, slniečka sa nám to úspešne podarilo. Najväčšou odmenou za zdolanie terénu bola možnosť sa hrať na detskom ihrisku a samozrejme pripravené občerstvenie.

 


Kolobežková súťaž

Dňa 7.6.2017 sa deti v materskej škole zúčastnili súťaže v jazde na kolobežkách, kde museli preukázať špecifické zručnosti pri jazde na kolobežkách s dodržaním stanovených pravidiel. Deti úspešne zvládli súťažnú disciplínu, za čo boli odmenené medailou i sladkou odmenou.


Vyhodnotenie Dopraváčika

Dňa 19.6.2017 sa deti z tried Sovičky, Rybičky Evičky z MŠ Trnavská 2993/21 a Stonožky Elišky z MŠ Varšavská 2 zúčastnili vyhodnotenia súťaže Dopraváčik v rámci všetkých materských škôl na Vlčincoch. Za vedomosti z dopravnej výchovy, bezpečnú jazdu na kolobežkách deti z triedy Rybičky získali tretie miesto, Sovičky druhé

miesto a Stonožky prvé miesto. Blahoželáme  a tešíme sa všetci.

 


Hrabeme lístie

Pani jeseň nám obliekla  prírodu do krásnych farieb. Ale tiež nám narobila neporiadok s listami a my sme ho museli upratať.

Koncert Drozdík Čimo

Teta Pažická k nám opäť zavítala s krásnou hudobnou rozprávkou Drozdík Čimo.

Tekvičky

Pozrite, ako sme tvorili a pracovali spolu s rodičmi. Vyrobili sme krásnych strašiačikov z tekvíc.

Medovníčky

Čo určite patrí k Vianociam? No predsa medovníčky. A napiekli sm eiuch veru neúrekom. Krásne, sladučké, mäkučké

Mikuláš

A predsa prišiel! A mal so sebou aj anjela a čerta. A balíčky...

Vianočná besiedka

Tichá noc, svätá noc... Vianoce sú za dverami a my sme si ich už pripomenuli besiedkou. Spolu s rodičmi sme si posedeli pri koledách a výborných koláčikoch, ktoré napiekli maminky.

Telocvičňa

Na základnej škole Martinská pripravili pre nás hodinu v telocvični. Zacvičili sme si s prvákmi niekoľko cvikov a oni nám ukázali čo všetko dokážu - skok cez švédsku bedňu, premety na kruhoch, veslovanie v kajaku, gymnastickú zostavu ... 

Karneval

Naša škôlka opäť ožila rôznymi rozprávkovými bytosťami. filmovými hrdinami a zvieracími kamarátmi. Do našej triedy zavítali aj tri čertice. Ale nebáli sme sa ich. Veď ich predsa poznáme. Všetci spolu sme si zašantili, zatancovali, zasúťažili. Škoda, že karneval trvá len jeden deň...

Kontakt

Materská škola,Trnavská 2993/21, 010 08 Žilina

Materská škola, Trnavská 2993/21 ŽILINA 010 08

mobil : 0911962570
MŠ Trnavská : 041/525 3103
MŠ Varšavská : 041/563 0071Konzultčné hodiny

Riaditeľka MŠ : Mgr. Elena Kubalová : Párny týždeň : pondelok, streda, piatok : 10:00 - 12:00 hod.
                                                  Nepárny týždeň : pondelok, piatok : 14:30 - 15:30 hod.
 
 
Vedúca školskej jedálne: Lucia Mihálková : MŠ Trnavská : pondelok, streda, piatok
                                                        MŠ Varšavská : utorok, štvrtok
 
 
Triedne učiteľky : konzultačné hodiny majú vyvesené na nástenke pri triede